26 cze 2015

Grand Prix dla Olive Green

SuperMemo World dołączyła do grona laureatów festiwalu filmowego U.S. International Film & Video Festival, zdobywając podwójną nagrodę: Gold Camera Award i Grand Prix dla najlepszego filmu festiwalu w kategorii Entertainment. Zwycięski film „Olive Green” łączy w sobie pierwiastki z dwóch zdawałoby się nieprzystających do siebie dziedzin: rozrywki i edukacji. Bo „Olive Green” to projekt niezwykły: to film interaktywny, który uczy języka angielskiego.

for print-3

Co sprawiło, że firma, znana dotychczas z tworzenia materiałów edukacyjnych, wygrała festiwal filmowy? Innowacyjne podejście do nauki odegrało tu najważniejszą rolę. Od samego początku stawiamy na nowatorskie rozwiązania, ułatwiające skuteczną naukę języków obcych. Autorska metoda SuperMemo, wynaleziona przez założycieli firmy, która od ponad 20 lat zdobywa nagrody na targach branżowych i cieszy się uznaniem wśród odbiorców, potrzebowała nowego „opakowania”. Po latach poszukiwań okazał się nim przełomowy pomysł połączenia nauki języka z pełnometrażowym kinem akcji. Po każdym z 60 fragmentów filmu następuje seria ćwiczeń językowych, powiązanych z obejrzanym odcinkiem. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym naukę są gry logiczne i zręcznościowe, wplecione w film. Dzięki tym dodatkom nauka z filmem jest fascynującą przygodą, przy zachowaniu pełnej efektywności nauczania.

Krzysztof Biedalak, prezes SuperMemo World, jeszcze podczas produkcji filmu mówił: „Pod wieloma względami ten projekt jest przełomowy i wyznacza zupełnie nowe standardy. Żeby tego dokonać musieliśmy wkroczyć na nowe dla nas terytorium profesjonalnej produkcji filmowej. Wymagało to odwagi i determinacji, ale opłaciło się. Nigdy dotąd nikt nie stworzył tak atrakcyjnego i w pełni dostosowanego połączenia rozrywki i edukacji. Myślę, że niezależnie od efektu komercyjnego to będzie mieszanka wybuchowa.” Wygląda na to, że te słowa się spełniają, a „Olive Green” zbiera już nagrody w branży edukacyjnej, językowej i filmowej.

M.

2 wypowiedzi w “Grand Prix dla Olive Green

 1. Arek

  Gratuluję nagrody! Słusznie się należała!
  Film jako film staje się coraz ciekawszy. Ciąg zdarzeń tak się rozwija, że nie można się oprzeć chęci obejrzenia kolejnego odcinka bez wykonania ćwiczeń dla danej sceny. Mam nadzieję, że na jednym filmie nie skończy się i autorzy wyprodukują filmy dla dzieci, tematyczne dla dorosłych (przykładowo – podróże, naukowe). Widzę tutaj szerokie pole do popisu.
  Oczekuję od autorów, a może raczej od programisty/ów, że w kolejnych aktualizacjach Olive Green dojdą dyktanda filmowe (wystarczy odtworzyć fragment sceny bez napisów i wprowadzać usłyszany tekst w pole tekstowe), help i algorytm nauki ( nie mylić z algorytmem supermemo) pozwalający na a k t y w n ą znajomość angielskiego.

  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

  Arek

  Odpowiedz
  1. Alicja

   Arku, dziękujemy za miłe słowa oraz pomysły i inspirację do dalszej pracy :)
   Zapewniamy, że na jednym filmie się nie skończy!
   Pozdrawiamy i życzymy owocnej nauki z SuperMemo.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>