O SuperMemo World

SuperMemo World, z siedzibą w Poznaniu, to jeden z najbardziej znanych dostawców rozwiązań z zakresu e-learningu i cyfrowej edukacji na świecie. Jego oferta obejmuje dziesiątki multimedialnych kursów językowych dostępnych na komputery PC i większości urządzeń mobilnych.

„Silnikiem” technologii stosowanych w produktach SuperMemo jest niezwykle zaawansowany algorytm, opracowany przez założycieli i współpracowników firmy jeszcze w czasach ich studiów inżynierskich. Algorytm jest stale udoskonalany, by pomóc użytkownikom naszych produktów przyswoić więcej wiedzy niż przy pomocy któregokolwiek z konkurencyjnych rozwiązań. I to w znacznie krótszym czasie!

Według naszej najlepszej wiedzy, SuperMemo to pierwszy na świecie program komputerowy, który zastosował zaawansowane, inteligentne algorytmy bazujące na krzywych zapominania, do optymalizacji procesu powtórzeń zapamiętywanego materiału. Bazując na badaniach naukowych, jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku (niekomercyjnie) i wczesnych 90. (jako firma) de facto stworzyliśmy pojęcie “spaced repetition”, teraz wykorzystywane przez tysiące aplikacji i serwisów, które czasami otwarcie, czasami nie przyznając się, a coraz częściej nieświadomie kopiują rozwiązania wymyślone w SuperMemo.

Aby dowiedzieć się więcej o algorytmie SuperMemo, przejdź na podstronę Nasza metoda →

Historia firmy rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy to założyło ją dwóch zdolnych, przedsiębiorczych studentów, posiadających uformowaną wizję ich przyszłego biznesu. Będąc świadkiem błyskawicznych zmian ekonomicznych zachodzących w ówczesnej Polsce, doszli oni do wniosku, że tym, co gwarantuje przystosowanie się do nowych warunków i odniesienie sukcesu, jest umiejętność szybkiego uczenia się. Ich plan biznesowy zakładał więc wprowadzanie na rynek produktów, opartych na najnowszych technologiach informatycznych, które przyśpieszyłyby proces uczenia się i zdobywania nowych umiejętności.

Zespół SuperMemo

Zespół SuperMemo

W trakcie ponad 20 lat swojej działalności SMW zdobyło liczne nagrody za innowacyjność w dziedzinie edukacji, zaś recenzje ich produktów nieodmiennie podkreślają wyjątkową skuteczność metody nauczania SuperMemo. Z kursów językowych firmy korzystają przedsiębiorstwa, instytucje państwowe, szkoły i uniwersytety oraz setki tysięcy użytkowników indywidualnych na całym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej o SMW, przejdź na naszą stronę firmową →

Obecnie SMW stale się rozwija, wykorzystując ogromny potencjał urządzeń mobilnych i technologii internetowych. To firma „przyjazna pracownikom”; ci zaś entuzjastycznie i kreatywnie pochodzą do nowych zadań.