16 paź 2015

Złoty Delfin na festiwalu filmowym w Cannes!

Film „Olive Green” zdobył Złotego Delfina w kategorii Interactive Videos na festiwalu filmowym Corporate Media & TV Awards 2015 w Cannes.

delfin

Trofea Cannes Corporate Media & TV Awards należą do najważniejszych na świecie wyróżnień przyznawanych producentom, wydawcom i agencjom reklamowym w kategorii filmów użytkowych. W tym roku jury przyznało nagrodę „Olive Green” produkcji poznańskiej firmy SuperMemo World, wchodzącej w skład Grupy PWN. „Olive Green” jest pierwszym pełnometrażowym interaktywnym filmem fabularnym zaprojektowanym jako składnik internetowego kursu języka angielskiego.

Wykreowanie i zrealizowanie interaktywnego filmu akcji, który ma niezwykle atrakcyjną fabułę, a jednocześnie scenariusz opracowany tak, aby film stanowił materiał kursu językowego, było ogromnym wyzwaniem. Dlatego jesteśmy szczególnie dumni, że „Olive Green” zdobywa uznanie nie tylko na polu innowacyjnej edukacji, ale też wśród ekspertów ze świata filmu.” – mówi Krzysztof Biedalak, prezes firmy SuperMemo World, wydawcy filmu. – Naszym celem było stworzenie prawdziwego połączenia edukacji i rozrywki. Sądzę, że udało nam się to osiągnąć.

gala

Nagroda w Cannes to kolejne wyróżnienie dla „Olive Green”. Film zdobył podwójną nagrodę: Grand Prix i Gold Camera na festiwalu filmowym U.S. International Film & Video Festival z Los Angeles. Został również wyróżniony przez British Council nominacją do nagrody w konkursie ELTons w kategorii Digital Innovation. Projekt uzyskał nominację specjalistów z dziedziny nauki zdalnej do branżowej nagrody E-Learning Awards 2014.

Wszystkie publikacje, które tworzymy w PWN, odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Naszym celem jest również to, aby były to publikacje nowoczesne i innowacyjne, idące z duchem czasu i wyprzedające oczekiwania klientów. – mówi Andrzej Nadolski, prezes Zarządu Grupy PWN. – „Olive Green” to przykład nowoczesnego rozwiązania edukacyjnego, wykorzystującego doświadczenie i rzetelne źródła wiedzy PWN.

z nagrodami1

„Olive Green” to połączenie rozrywki, technologii i treści edukacyjnych w formie pasjonującego filmu sensacyjnego. W trakcie oglądania filmu widz decyduje o dalszym przebiegu akcji. Może podejmować decyzje w imieniu bohatera i pomaga mu wykonać zadania, opierając się na analizie i znajomości faktów. Stawka jest wysoka – od refleksu i decyzji uczestnika zabawy może zależeć życie postaci filmowych.

Równie istotnym elementem projektu jest kurs językowy, który umożliwia rozwijanie umiejętności językowych poprzez wykonywanie ćwiczeń powiązanych z treścią filmu. To unikalne połączenie wspomaga skoncentrowanie się na nauce, która jest w tym przypadku świetną zabawą.

M.

4 wypowiedzi w “Złoty Delfin na festiwalu filmowym w Cannes!

 1. Arek

  Gratuluję nagrody!
  Cieszę się, że polska myśl znajduje uznanie na świecie.
  Czekam na podobny film dla dzieci.

  Czy dodacie jakieś funkcjonalności do OG? (Ostatnio było uzupełnienie dialogów. Co miłego czeka nas jeszcze?) Ponieważ mam zakupiony program na PC, to i na nim widziałbym coś do międlenia materiału do zapamiętania.

  Odpowiedz
  1. admin Post author

   Kurs ciągle jest rozwijany i będą pojawiały się w nim nowe funkcjonalności/nowe ćwiczenia. W listopadzie pojawi się duże rozszerzenie słownictwa. Oczywiście aktualizacja pojawi się również w wersjach PC.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>