O tym, jak pewna dziewczyna próbuje uporządkować swoje życie

To dziewczyna wyjątkowa – inteligenta, piękna, wrażliwa… Kobieta, o jakiej marzy każdy facet, o ile, rzecz jasna, nie przeszkadza mu jej praca. To może okazać się niełatwe, ponieważ dziewczyna pracuje jako złodziejka dzieł sztuki, przyjmując zlecenia od prywatnych kolekcjonerów, organizacji przestępczych i innych osób, które stać na jej usługi.

Skrypt

Skrypt

Nasza bohaterka uwielbia swoją pracę, czy też raczej uwielbiała ją, zanim nie zaczęła pracować dla pewnych wysoce antypatycznych klientów. Byli to ludzie okrutni i zdolni do wszystkiego.

Żeby uciec od nich jak najdalej, dziewczyna (nazwijmy ją Olive, choć nie jest to jej prawdziwe imię) przyjmuje zlecenie od tajemniczego biznesmena z Wielkiej Brytanii. Chce on, żeby Olive ukradła bezcenny obraz z pewnej posiadłości, mieszczącej się w niewielkim miasteczku, na zachód od Londynu.

Robota wydaje się być banalnie prosta – co, oczywiście, okazuje się nieprawdą, a zlecenie dalece odbiega od wyobrażeń naszej bohaterki. Zacznijmy od tego, że nikt nie wspominał nic o zadzieraniu z miejscowymi gangsterami. Nikt nie mówił nic o tym, że Olive zdradzą jej współpracownicy, że będzie ścigana, że będzie musiała brutalnie walczyć o życie. I przez głowę jej nie przeszło, że się zakocha, a miłość ta będzie źródłem większych problemów niż radości.

Po udanej kradzieży Olive uzmysławia sobie, w co wdepnęła. Jej wrogowie depczą jej po piętach, czasu zostało bardzo niewiele, a jej bliskim grozi straszliwe niebezpieczeństwo. Żeby wyjść z tego cało, Olive będzie musiała wykrzesać z siebie cały spryt i upór, po drodze pokazując kilku złym gościom, gdzie ich miejsce.

Nie chcemy jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów. Po co psuć graczom zabawę?

Olive Green jest filmem interaktywnym, który jednocześnie jest osią innowacyjnego kursu języka angielskiego dostępnego przez Internet. Projekt jest rozwijany przez SuperMemo World, producenta multimedialnych kursów językowych. Autorzy Olive Green mają nadzieję, że produkt pozwoli na szybką i łatwą naukę angielskiego. Spróbuj i przekonaj się!