Nasza metoda

Pamięć człowieka to dżungla z kilkoma wydeptanymi ścieżkami. Z wiekiem zaś sytuacja tylko się pogarsza. Nawet dzieci, na których „dyskach twardych” wciąż jest jeszcze wiele wolnego miejsca, mają problemy z zapamiętywaniem informacji. Kiedy zaś osoba dorosła rozpoczyna życie zawodowe, jest pod ciągłą presją przyswajania gigantycznych ilości informacji i wiedzy fachowej. Dzień po dniu nasze „banki pamięci” zawalane są stertami danych. Również życie rodzinne odciska swoje piętno – odpowiedzialny rodzic zmuszony jest pamiętać o trudnej do wyrażenia liczbie obowiązków i szczególików. Nic więc dziwnego, że o poranku, przed pierwszym łykiem kawy, wielu z nas nie pamięta, jak ma na imię, gdzie pracuje i jaki jest dzień.

Twórcy metody SuperMemo postanowili pomóc ludziom zmagającym się z przeładowaną pamięcią. Ich badania wyodrębniły kluczowe czynniki wpływające na proces zapamiętywania. Doszli oni do wniosku, że w procesie uczenia zaznaczają się pewne prawidłowości, które można przedstawić graficznie za pomocą krzywych.

9-3

Przypuśćmy, że uczymy się słówka w języku obcym. Jeśli uznamy słówko za ciekawe lub przydatne, prawdopodobnie po kilku powtórzeniach uda nam się je zapamiętać. Jeśli zaś słówko jest nudne, powtórzeń będzie musiało być o wiele więcej. Ale ile dokładnie? Jaki powinno się zachować odstęp przed kolejnym powtórzeniem? Takie rzeczy na ogół określa nauczyciel, ale przecież nie mam go pod ręką 24h/7. Oczywiście, zawsze można przysiąść fałdów jednego wieczora i jakoś tam wetknąć 20 nowych słówek w nasz przepełniony mózg, ale jak długo da się tak uczyć?

Na skutek ograniczeń ludzkiej pamięci, cenna wiedza, którą cieszymy się przez krótką chwilę, przecieka nam przez palce.

Jednak da się temu zaradzić dzięki rozwiązaniom opracowanym przez SuperMemo World. Nasz wielokrotnie nagradzany algorytm może stać się twoim osobistym nauczycielem, dostępnym zawsze i wszędzie. Algorytm jest w stanie dostosować się do potrzeb i możliwości użytkownika, odpowiednio dawkując nową wiedzę. Będzie wiedział, kiedy uczeń musi poświęcić więcej czasu powtórkom, a kiedy może szybko posuwać się naprzód z nowym materiałem. 20 minut pracy z produktami SuperMemo gwarantuje ponad 90% wskaźnik trwałego zapamiętania wiedzy.

Czy rozumiesz teraz, o ile łatwiejsza może być dla ciebie nauka języków obcych?

Aby dowiedzieć się więcej o produktach SuperMemo World wykorzystujących algorytm, przejdź na stronę firmy →