31 paź 2014

Pełna gramatyka już dostępna w kursie!

Tuż po premierze interaktywnego filmu Olive Green z grami i kursem języka angielskiego rozpoczęliśmy intensywne prace nad materiałem gramatycznym do kursu na wszystkich poziomach zaawansowania – od początkującego A1 do zaawansowanego C1. Naszym celem było przygotowanie komentarzy i ćwiczeń gramatycznych do poszczególnych scen filmowych, tak aby uczący się rozumiał nie tylko poszczególne wyrażenia z dialogów filmowych, ale także był w stanie budować poprawne zdania w języku angielskim. Prace ułatwiał nam fakt, że dialogi w filmie zostały tak pomyślane, że stopień skomplikowania języka rośnie w miarę, jak rozwija się akcja, i odpowiada zagadnieniom gramatycznym, które uczący się powinien znać na poszczególnych poziomach zaawansowania językowego.

dialog1

Dzisiaj z dumą udostępniamy naszym użytkownikom kompletny zestaw ponad 300 objaśnień i 1500 zadań do blisko 150 tematów gramatycznych, które mocno nawiązują do fabuły filmu i perypetii złodziejki z Nowego Jorku, przedstawiają gramatykę z udziałem naszych filmowych postaci i wątków, a także rozwijają i pogłębiają historię przedstawioną w filmie Olive Green.

Objaśnienia gramatyczne prezentują teorię w łatwy, przystępny sposób – poprzez schematy, tabele, wykresy, a przede wszystkim – sporą dawkę przykładów. Stawiamy na przejrzystość i krótką formę zamiast długich komentarzy naszpikowanych specjalistyczną terminologią. Zachęcamy użytkownika do analizowania i porównywania przykładów oraz odkrywania zasad i reguł języka angielskiego. Co więcej, zagadnienia gramatyczne podzieliliśmy na mniejsze, łatwe do opanowania części, z precyzyjnie dopasowanymi ćwiczeniami, tak aby poprowadzić naszych użytkowników krok po kroku po wielu zakamarkach gramatyki angielskiej.

gramatyka

Gramatykę ćwiczymy poprzez różnorodne zadania interaktywne, w których np. wpisujemy czasowniki w odpowiedniej formie, wybieramy w zdaniach czas i tryb pasujący do kontekstu, wybieramy odpowiednie zakończenie zdania, uzupełniamy luki na podstawie zdjęcia, szukamy analogii wśród danych konstrukcji gramatycznych, przebudowujemy zdania według wzoru. Opracowaliśmy do nich nowe, atrakcyjne wizualnie typy ćwiczeń takie jak uzupełnianie luk, testy wyboru, przeciąganie wyrazów do odpowiedniej luki, wybieranie odpowiedniej opcji z listy rozwijanej, układanie wyrazów w odpowiedniej kolejności, wykreślanie zbędnych wyrazów w zdaniu, łączenie wyrazów w pary.

W części gramatycznej kursu znajduje się dodatkowo zupełnie nowy typ ćwiczenia, który nazwaliśmy „dialogiem interaktywnym”. Zadaniem uczącego się jest wzięcie udziału w minidialogu (jako postać z filmu lub rozmówca filmowego bohatera), zareagowanie na pytanie lub zbudowanie pytania do podanej wypowiedzi i zachowanie przy tym poprawności gramatycznej. Użytkownik może nagrać swoje zdanie do mikrofonu i skorzystać z mechanizmu rozpoznawania mowy. Jeśli zdanie będzie poprawne gramatycznie i fonetycznie, zostanie zaakceptowane, a nasz wirtualny rozmówca odpowie będzie kontynuować rozmowę lub przejdziemy do kolejnego ćwiczenia. Jeśli popełnimy błąd, rozmówca będzie wyrażał bezradność, komunikując nam, że niestety nie może nas zrozumieć. Osoby, które nie będą chciały lub mogły skorzystać z mikrofonu, mogą udzielać odpowiedzi pisemnie.

Do wszystkich ćwiczeń dodaliśmy nagrania w wykonaniu native speakerów. Podczas rozwiązywania ćwiczeń w każdej chwili jest możliwe przejście do teorii, aby przypomnieć sobie dane zagadnienie oraz znaleźć uzasadnienie dla odpowiedzi przygotowanej w kursie jako prawidłowej.

W najbliższych miesiącach planujemy dalszy rozwój kursu Olive Green – więcej informacji już wkrótce na blogu.

A.

Jedna reakcja “Pełna gramatyka już dostępna w kursie!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>